• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Studenci z Białegostoku na Wydziale Asfaltów

04-05-2016  

26 kwietnia płocką rafinerię odwiedziła grupa 50 studentów ze Studenckiego Koła Naukowego DROGOWIEC działającego na Politechnice Białostockiej.

Członkowie Koła są studentami specjalności budownictwa drogowego, a wizyta w Płocku była dla nich niepowtarzalną okazją do zapoznania się z technologią produkcji asfaltów – podstawowego materiału stosowanego do budowy nawierzchni asfaltowych.

Po przybyciu do Płocka studentów zaprosiliśmy do siedziby ORLEN Asfalt na wykłady merytoryczne prowadzone przez dr inż. Krzysztofa Błażejowskiego. Dyrektor Działu Badań i Rozwoju przedstawił gościom metody produkcji oraz aktualne wyniki badań asfaltów,  następnie opowiedział o nowych technologiach w nawierzchniach asfaltowych w Polsce i na świecie. Na koniec zaprezentowane zostały przykładowe wyniki badań zmęczeniowych i odporności na pękanie mieszanek mineralno-asfaltowych.

Kolejnym punktem programu była wycieczka po rafinerii, podczas której dzięki uprzejmości przedstawicieli PKN ORLEN ORLEN w osobach Grzegorza Mańkowskiego (Centralny Dział Harmonogramowania i Koordynacji Produkcji) oraz Pawła Mańkowskiego (Zespół ds. Technologii Rafineryjnej)  studenci dowiedzieli się, jak przebiega proces przerobu ropy naftowej oraz z czego i w jaki sposób wytwarzany jest asfalt . Nasi goście z Białegostoku mogli z bliska przyjrzeć się instalacji na Wydziale Asfaltów PR4-1, obejrzeć zbiorniki do magazynowania surowca, czy stanowiska nalewcze. 

Zaraz przed odjazdem  członkowie Koła zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wycieczki i tym samym mieli swój wkład w proces kształcenia przyszłych inżynierów drogownictwa.


- Chciałabym w imieniu studentów bardzo podziękować zarówno przedstawicielom PKN ORLEN jak i pracownikom ORLEN Asfalt  za zorganizowanie tak fantastycznej wycieczki technicznej, dzięki której PKN ORLEN daje swój wkład  w proces kształcenia przyszłych drogowców - powiedziała dr inż. Marta Wasilewska opiekun naukowy grupy. 

IMG_78822.JPG 

 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN