• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt z wizytą na Litwie

17-04-2019  

IMG_1639.JPG10 kwietnia w Wilnie ORLEN Asfalt zorganizował dla swoich klientów seminarium techniczne, poświęcone asfaltowym nawierzchniom drogowym. Wcześniej Zarząd Spółki reprezentowany przez Marka Pietrzaka oraz Macieja Jankiewicza wizytował porty w Kłajpedzie, Liepaji oraz rafinerię w Możejkach.

Celem wizyty było określenie potencjału rozwiązań sprzedaży asfaltów drogą morską oraz zwiększenie produkcji asfaltów na rafinerii w Możejkach. Po wizytach w Kłajpedzie i Liepaji przedstawiciele ORLEN Asfalt udali się do Wilna, gdzie odbyło się seminarium techniczne poświęcone asfaltowym nawierzchniom drogowym. 
 
Na konferencję w Crowne Plaza Vilnius przybyło kilkudziesięciu przedstawicieli firm budownictwa drogowego oraz jednostek naukowych. Seminarium dotyczące nowoczesnych lepiszczy asfaltowych  to pomysł ORLEN Asfalt na przedstawienie w praktyczny i syntetyczny sposób  oferty produktowej jak i aktualnych wyników badań realizowanych w oparciu  o najnowsze technologie.
Pracownicy Biura Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt zaprezentowali zebranym gościom wyniki ostatnich badań właściwości asfaltów drogowych, modyfikowanych i wysokomodyfikowanych. Poruszone zostało również zagadnienie nowych rozwiązań materiałowych w asfaltowych nawierzchniach mostowych. Na koniec prelegenci podzielili się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i obserwacjami związanymi ze stosowaniem asfaltów wysokomodyfikowanych na inwestycjach drogowych. W ciągu ostatnich sześciu lat wykonano ponad 70 odcinków z ORBITON HiMA w Polsce, Czechach i na Litwie. Wszystkie odcinki cechuje bardzo duża różnorodność zastosowania ORBITON HiMA - od typowych nakładek warstw ścieralnych po bardzo zaawansowane koncepcje nawierzchni długowiecznych (perpetual). Istnienie trzech rodzajów ORBITON HiMA znacząco zwiększa możliwości stosowania różnych koncepcji strukturalnych, w tym różnych miejsc stosowania lepiszczy, w celu osiągania zakładanych niestandardowych efektów.

IMG_1650.jpg 
Gościnnie w konferencji wzięli udział także przedstawiciele litewskiej spółki ORLEN Lietuva oraz Politechniki Wileńskiej. Eksperci z Politechniki opowiedzieli o zmianach w normach dotyczących mieszanek mineralno-asfaltowych na Litwie. 

W rozmowach kuluarowych nasi goście dyskutowali głównie na temat inwestycji drogowych na Litwie, co było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy z tego obszaru. 
 
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN