• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt promuje najnowsze technologie

06-06-2019  

PKD_7211 mini2.jpgPrzedstawiciele ORLEN Asfalt Sp. z o.o. w dniach 4-6 czerwca wzięli udział w Śląskim Forum Drogownictwa w Katowicach. Jednym z tematów przewodnich konferencji były nowoczesne nawierzchnie asfaltowe.
 
Śląskie Forum Drogownictwa jest jednym z tych wydarzeń, podczas którego przedstawiciele spółki mogą podzielić się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze asfaltowych nawierzchni drogowych. W tym roku Dyrektor Biura Badań i Rozwoju Krzysztof Błażejowski wygłosił wykład pt. „Różne koncepcje nawierzchni asfaltowych w kontekście ich trwałości”. W prezentacji  zostały poruszone zagadnienia prawidłowego układu warstw i różnych koncepcji w tym zakresie oraz właściwości mieszanek mineralno-asfaltowych.

ORLEN Asfalt bierze aktywny udział w różnego rodzaju konferencjach i panelach dyskusyjnych poświęconych rozwojowi infrastruktury drogowej i technologii asfaltowych. Tylko w tym roku Spółka wystąpiła chociażby na konferencji w Augustowie dedykowanej aktualnym zagadnieniom budownictwa komunikacyjnego, czy dwóch seminariach w Białymstoku i Warszawie dla projektantów dróg i mostów, firm wykonawczych oraz jednostek samorządowych odpowiedzialnych za drogi. 
 
- ORLEN Asfalt jako wiodący dostawca asfaltów na polskim rynku czuje się również w pewnym stopniu odpowiedzialny za jakość polskich dróg. Na przestrzeni lat zebraliśmy bogate doświadczenie w obszarze przełożenia jakości naszych produktów na jakość polskich dróg. Co więcej, zdobytą wiedzę cały czas rozwijamy, badamy nowe kierunki i rozwiązania technologiczne, które są podstawą dalszego rozwoju. Chcemy się tą wiedzą dzielić z podmiotami odpowiedzialnymi za proces inwestycyjny, aby jakość naszych dróg była stale podnoszona – powiedział Prezes Zarządu ORLEN Asfalt - Marek Pietrzak.

forum-katowice-800x444.png 
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN