• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt na Konferencji Drogowo-Mostowej

16-10-2020  

W dniach 7-8 października br. odbyła się IV edycja konferencji drogowo-mostowej ,,Warunki gruntowe a projektowanie oraz budowa dróg i mostów”. W związku z pandemią koronawirusa konferencja po raz pierwszy została zrealizowana w formule online. Celem konferencji było kompleksowe połączenie tematyki projektowania, budowy oraz utrzymania dróg i mostów. 

 
Na wydarzenie zarejestrowało się ponad 450 uczestników. W ramach konferencji odbyły się cztery sesje tematyczne, podczas których wygłoszono czternaście referatów, a także dwie debaty: „Trwałe rozwiązania materiałowe i technologiczne nawierzchni” oraz „Realizacja inwestycji drogowo-mostowych a warunki gruntowe – doświadczenia wykonawcy i inwestora”.

Największym atutem spotkania był udział nie tylko prelegentów na co dzień związanych ze środowiskiem akademickim, ale także praktyków realizujących inwestycje infrastrukturalne.

Tematyka skierowana była przede wszystkim do przedstawicieli sektora projektowego, wykonawczego, a także administracyjnego branży drogowo-mostowej oraz osób zajmujących się organizacją i zarządzaniem infrastrukturą drogową.

Wśród prelegentów byli również przedstawiciele ORLEN Asfalt, którzy w syntetyczny sposób przedstawili informacje dotyczące tzw. nakładek, czyli nowych warstw asfaltowych wykonywanych na istniejącej nawierzchni. Zaprezentowano podstawowe zagadnienia takie jak diagnostyka stanu obecnego oraz właściwy dobór materiałów (lepiszcza, mieszanki asfaltowe) w zależności od parametrów istniejącej warstwy. Przedstawiono również przykłady realizacji wykonanych z lepiszczami ORLEN Asfalt.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN