• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt na Argus European Bitumen and Asphalt

27-05-2019  

W dniach 22-23 maja w Atenach odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rynkowi asfaltów w Europie. Partnerem wydarzenia była Grupa Kapitałowa ORLEN Asfalt.
 
Argus European Bitumen and Asphalt  to cykliczna konferencja, podczas której poruszane są najważniejsze zagadnienia z rynku asfaltów w Europie i na świecie. W tym roku dyskusja dotyczyła przewidywań kierunków rozwoju branży i jej wpływu na sytuację ekonomiczną wobec wejścia w życie dyrektywy IMO, tzw. dyrektywy siarkowej w paliwach ciężkich. Zaostrzenie tych przepisów może mieć istotny wpływ na dostępność surowca, z którego produkowany jest także asfalt. Uczestnicy starali się więc poszukać odpowiedzi na pytanie o możliwe zmiany w podaży asfaltu oraz czy wobec coraz częściej zamykanych rafinerii jest szansa na stworzenie zrównoważonego źródła tych produktów. Temat ten okazał się bardzo pożądany, gdyż w tegorocznej edycji Argus European Bitumen and Asphalt udział wzięło blisko 200 menedżerów wyższego szczebla z największych w Europie firm zajmujących się produkcją i sprzedażą asfaltów. Wśród nich oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Grupy Kapitałowej ORLEN Asfalt, w skład której wchodzi polska spółka ORLEN Asfalt sp. z o.o. oraz czeska ORLEN Asfalt Česká  republika s.r.o.
Ponadto organizatorzy postarali się, aby konferencja była efektywną platformą do nawiązania nowych kontaktów oraz otwartej dyskusji na temat rynku asfaltów w poszczególnych regionach. 
 
- Nasza obecność tutaj jest jak najbardziej uzasadniona. Na konferencji poruszone zostały bardzo ważne tematy, które w mniejszym lub większym stopniu dotkną również i nas. Widzimy teraz wyraźnie, w jakich kierunkach może się rynek asfaltowy rozwijać i na jakie scenariusze się przygotować – powiedział Marek Pietrzak - Prezes Zarządu ORLEN Asfalt sp. z o.o.
 
- Jesteśmy ważnym ogniwem Grupy Kapitałowej ORLEN Asfalt i jako podmiot odpowiadający za sprzedaż asfaltów z dwóch rafinerii na terenie Czech również mocno interesujemy się konsekwencjami, jakie może przynieść wdrożenie nowej dyrektywy IMO. Ponadto cieszę się, gdyż udało się nawiązać kilka wartościowych kontaktów biznesowych, które mam nadzieję zaprocentują w przyszłości – powiedział Bartosz Buczek-Zaremba - Prezes ORLEN Asfalt Česká  republika s.r.o.

orlen2.jpg 
 
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN