• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt Partnerem Głównym „Seminariów Warsztatowych – Drogi Publiczne”

11-02-2020  

DSC_0239.JPGORLEN Asfalt został Partnerem Głównym cyklu „Seminariów Warsztatowych – Drogi Publiczne”, organizowanych przez „Magazyn Autostrady” oraz czasopismo „Mosty”. Wydarzenie podzielone jest regionalnie i składa się z trzech seminariów warsztatowych, skierowanych do osób odpowiedzialnych za realizowane i planowane inwestycje drogowe, jak i zarządzających inwestycjami miast, gmin i powiatów.

W ramach szkoleń porównane zostaną efektywności wybranych technologii i ich kosztorysy, a także przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania dla dróg lokalnych. Regionalizacja seminariów pozwoli na omówienie problemów dotykających konkretne województwa.
 
Pierwsze seminarium z udziałem ORLEN Asfalt odbyło się 5-6.02.2020 na terenie Polski północno-wschodniej, na którym omówiono zagadnienia związane z pracą konstrukcji nawierzchni podatnej, gdzie szczegółowo przedstawiono czynniki, często występujące na drogach lokalnych i w znaczący sposób wpływające na trwałość konstrukcji nawierzchni, a jednocześnie rzadko będące przedmiotem analiz. W podsumowaniu zaproponowane zostały rozwiązania, które wydłużają żywotność nawierzchni. 

Zaprezentowano również przegląd wybranych realizacji odcinków drogowych z zastosowaniem asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA. W referacie wskazano bardzo dużą różnorodność zastosowania lepiszczy asfaltowych ORBITON HiMA, od typowych nakładek warstw ścieralnych, po bardzo zaawansowane koncepcje nawierzchni długowiecznych (perpetual). Podkreślono także, że istnienie trzech rodzajów ORBITON HiMA znacząco zwiększa możliwości stosowania różnych koncepcji strukturalnych, w tym różnych miejsc stosowania lepiszczy, w celu osiągania zakładanych niestandardowych efektów.
 
Zapraszamy na kolejne edycje seminariów, szczegóły można znaleźć na stronie https://seminaria.drogi-publiczne.pl/  ​

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN