• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Remigiusz Miecznikowski
Remigiusz Miecznikowski

Remigiusz Miecznikowski

Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji i Obrotu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, dyplom magistra ekonomii. Ukończył studia podyplomowe: „Podyplomowe Studium Młodych Menedżerów” – Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Gospodarczych w Płocku, „Ekonomiczne aspekty transformacji elektroenergetyki” – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, „Studia Prawa Handlowego” – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, rachunkowości i finansów. Zdał egzamin na Członka Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Pracę zawodową rozpoczął w Zakładzie Energetycznym Płock, gdzie pracował w latach 1986 – 1995 w ostatnim okresie jako kierownik Działu Ekonomicznego. W 1995 roku podjął pracę w Petrochemii Płock S.A. jako Specjalista ds. ekonomicznych.
W latach od 2000 – 2001 roku był kierownikiem Działu Planowania i Oceny Efektywności w PKN ORLEN S.A. Od 2001 roku przez sześć lat pełnił funkcję dyrektora Ekonomiczno Finansowego w spółce ORLEN Transport Płock Sp. z o.o. a od 2007 roku pracuje jako dyrektor Finansowy w spółce ORLEN Asfalt Sp. z o.o. W okresie pracy w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A. – Członek Rady Nadzorczej Petrogaz Inowrocław Sp. z o.o., Przewodniczący Rady Nadzorczej ORLEN Transport Warszawa Sp. z o.o. Jest żonaty, ma dwóch synów.

 

« powrót

 
 

Marki Grupy ORLEN