• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
SJJ
SJJ, czyli nasz wewnętrzny Standard Jakości i Jednorodności jest ukoronowaniem kilkuletnich wysiłków w zakresie podnoszenia szeroko rozumianej wartości naszych produktów.
 
„Połączyliśmy wiedzę, doświadczenie oraz wysiłek wielu ludzi, aby stworzyć kryterium oceny asfaltów pozwalające na to by nasze drogi były bezpieczniejsze, trwalsze i tańsze w eksploatacji. Stosowanie przez przedsiębiorstwa drogowe asfaltów spełniających kryteria SJJ oznacza także oszczędności i ułatwienia zarówno podczas prac laboratoryjnych jak i w czasie budowy drogi.” 
Prezes Zarządu ORLEN Asfalt sp. z o.o.
 
Każde auto osobowe, poruszające się po drodze, styka się z nią na powierzchni, którą można przyrównać do układu czterech dłoni dorosłego człowieka.
 
 
ZnaczenieZnaku_znak_sjj.gifZnak standardu składa się z trzech elementów: logo, logotypu oraz opisu. Logo - inaczej znak graficzny - ma formę dwóch łuków gdzie górny symbolizuje koło samochodu, dolny nawierzchnię asfaltową. Logotyp to typograficzny zapis nazwy znaku SJJ, który znajduje się w miejscu styku opony samochodu z drogą jako element gwarancji bezpieczeństwa, komfortu podróżowania oraz optymalizacji kosztów. Zadaniem opisu jest poinformowanie odbiorcy, jakiego znaku dotyczy. Całość jest spójnie ze sobą powiązana tak by tworzyć wspólną zasadę dbałości o jakość i jednorodność drogi.
 
 

Marki Grupy ORLEN