• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
XIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-Polska - Kielce, 16-18 maja 2007r

10-05-2007  

​Spółka Orlen Asfalt zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska A27 na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska w Kielcach, w dniach 16-18 maja 2007.

Budownictwo i infrastruktura drogowa, specjalistyczne maszyny i pojazdy budowlane będą miały swoje przysłowiowe „pięć minut”, które w rzeczywistości potrwa trzy dni od 16 do 18 maja br. Będzie to targowa triada: XIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, IX Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz trzecia edycja Międzynarodowych Targów Infrastruktury TRAFFIC-EXPO.

Targi AUTOSTRADA charakteryzują się niezwykle dynamicznym rozwojem. Ubiegłoroczna impreza wystawiennicza zgromadziła 650 wystawców z 24 krajów. Tegoroczna edycja targów wydaje się być rekordowa, bowiem już na miesiąc przed targami nie było wolnej powierzchni do sprzedania. AUTOSTRADA-POLSKA oraz TRAFFIC - EXPO łącznie przekraczają przewidywaną ilość powierzchni wystawienniczej o 30%, natomiast MASZBUD jest większy aż o 70%. Podczas targów swoje stoiska będzie prezentować 753 wystawców z 23 krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Korei, Luxemburga, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ilość wystawców zagranicznych - 81 firm. Łączna powierzchnia wystawiennicza netto to około 30 000 m². Na targach prezentują się najpoważniejsze firmy i korporacje z branży budownictwa drogowego, inżynierii ruchu oraz bezpieczeństwa drogowego. Wśród eksponatów nie brakuje tu ciężkich maszyn i sprzętu budowlanego, materiałów i surowców do budowy dróg, urządzeń i farb do znakowania oraz elementów infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad.

Europejski Medal dla Usług - to wyróżnienie, które targi AUTOSTRADA-POLSKA zdobyły w dowód uznania pozycji wypracowanej na rynku, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Ten medal jest czymś znacznie więcej niż tylko nagrodą. To także poręczenie wkładu targów AUTOSTRADA w dziedzinę budownictwa drogowego.

Każdorazowo podczas targów organizowane są konferencje naukowo - techniczne, seminaria oraz prezentacje firm. W tym roku między innymi można spodziewać się konferencji pod hasłem: „Przyspieszenie budowy dróg ekspresowych w programie rządowym - infrastruktura i środowisko” - organizowanej przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Polski Kongres Drogowy przy współpracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z myślą o wsparciu dla regionów przewidziana jest druga konferencja, pod tytułem: „Rozwój infrastruktury transportowej w kraju szansą dla regionów”. Wśród jej organizatorów wymienić należy: Świętokrzyski Klub Drogowca, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

W kanonie stałych atrakcji - które przyciągają nie tylko specjalistów, ale i rzesze widzów - są pokazy dynamiczne ciężkich maszyn do budowy dróg odbywające się na specjalnie zaaranżowanym terenie pokazowym. Już nawet sam ten fakt potwierdza wyjątkowość targów, a zatem również Targów Kielce, które są jedynym w kraju ośrodkiem wystawienniczym mającym tak szerokie i imponujące możliwości prezentacyjne.

Patronat honorowy nad targami objął Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Transportu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Krajowa Izba Gospodarcza i Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN