• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Trzecia edycja warsztatów Latającego Uniwersytetu Drogowego

21-12-2020  

Spółka ORLEN Asfalt już po raz trzeci zaangażowała się w cykl warsztatów, realizowanych w ramach projektu Latającego Uniwersytetu Drogowego. W tym roku w spotkaniu wzięli udział studenci aż czterech politechnik. Gościem specjalnym tej edycji był znany polski podróżnik Marek Kamiński.

Latający Uniwersytet Drogowy (LUD) to projekt zainicjowany i organizowany przez pracowników Politechniki Białostockiej i Lubelskiej, przy aktywnym wsparciu merytorycznym spółki ORLEN Asfalt. Do tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 17-18 grudnia, dołączyli również studenci Politechniki Gdańskiej i Politechniki Rzeszowskiej. Niestety w tym roku warsztaty miały formę online, co jednak nie przeszkodziło organizatorom w przygotowaniu ciekawego merytorycznie programu.

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo, gdyż od wykładu motywacyjnego „Power4Change” Marka Kamińskiego, który jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi, o własnych siłach, bez pomocy z zewnątrz. Polski podróżnik nie tylko opowiadał o tym, jak przełamywać swoje własne ograniczenia, ale także o swoich najbardziej ekstremalnych przygodach, które nierzadko groziły mu utratą życia. Marek Kamiński za swoje osiągnięcia został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Następnie po krótkiej przerwie przyszła kolej na spotkania merytoryczne, poświęcone w pełni zagadnieniom związanym z drogownictwem. Poszczególne sesje były prowadzone przez pracowników politechnik oraz Biura Badań, Rozwoju i Innowacji ORLEN Asfalt. W trakcie wykładów zostały omówione najnowsze metody badań asfaltów i mieszanek mineralno-asfaltowych, uzupełnione ćwiczeniami praktycznymi.

- Mamy świadomość odpowiedzialności nie tylko za jakość naszych produktów, ale także za kształtowanie dobrych praktyk wśród młodych ludzi, którzy swoją karierę zawodową wiążą z branżą drogową. Dlatego angażujemy się w takie inicjatywy, jak Latający Uniwersytet Drogowy, aby stworzyć platformę do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami, którzy w przyszłości będą mieli wpływ na kształtowanie polskiej infrastruktury drogowej – powiedział Marek Pietrzak, Prezesa Zarządu ORLEN Asfalt. 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN