• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Seminarium „Nowoczesne lepiszcza asfaltowe”

08-03-2013  Aktualności

 W dniach 5-6 marca w Wilnie i Rydze ORLEN Asfalt zorganizował seminarium drogowe pod tytułem „Nowoczesne lepiszcza asfaltowe”. Jego celem było omówienie aktualnej oferty produktowej oraz wyników badań asfaltów drogowych i asfaltów modyfikowanych polimerami. Konferencja adresowana była zarówno do firm drogowych, jak i osób, które uczestniczą w procesie zarządzania i administrowania drogami.

Seminarium otworzył Prezes Zarządu ORLEN Asfalt Krzysztof Suszek, który przywitał przybyłych uczestników oraz syntetycznie przedstawił podstawowe informacje nt. działalności firmy ORLEN Asfalt - Jesteśmy firmą nowoczesną, zorientowaną na klienta, dlatego nasze cele jak i działania staramy się dostosowywać do potrzeb, jakie stawia przed nami rynek oraz firmy drogowe. Mamy nadzieję, że tego rodzaju seminaria okażą się  przydatnym źródłem wiedzy na temat budowy dróg i wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej Spółki. Nasza firma deklaruje pełną gotowość do współpracy i pomocy w doborze produktów najbardziej odpowiadającym Państwa wymaganiom – podkreślił na wstępie Prezes płockiej spółki.P1020950 popr.jpg
 
W roli ekspertów-prelegentów wystąpili m.in. pracownicy ORLEN Asfalt, w tym: dr inż. Krzysztof Błażejowski – Dyrektor ds. Technologii, Badań i Rozwoju, specjalista w sprawach technologii nawierzchni drogowych oraz dr inż. Jacek Olszacki - Specjalista ds. rozwoju.  Swoje referaty wygłosili również przedstawiciele litewskiej spółki ORLEN Lietuva. Prelegenci przedstawili najnowsze wyniki badań asfaltów modyfikowanych Orbiton oraz asfaltów drogowych produkowanych przez spółkę w Polsce i na Litwie.
 
Podczas seminarium zostały poruszone także istotne tematy związane z metodami badań odporności nawierzchni na koleinowanie i pękanie oraz wyniki badań asfaltów w odniesieniu do wymienionych cech nawierzchni. Dzięki temu zgromadzeni uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zakresami stosowalności asfaltów i mieszanek mineralno-asfaltowych w świetle standardów europejskich.
 
Dla wszystkich gości była to także okazja do wymiany dotychczasowych doświadczeń w zakresie technologii zastosowania produktów oraz zapoznania się z aktualną ofertą produktową ORLEN Asfalt, którą obecnie tworzą asfalty z pięciu ośrodków produkcyjnych: Płocka, Trzebini w Polsce, Pardubic i Litvinowa w Czechach oraz litewskich Możejek.
 

 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN