• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PORADNIK ASFALTOWY 2009

28-05-2009  

poradnik.jpg
Poradnik asfaltowy 2009 powstał w Dziale Technologii, Badań i Rozwoju firmy ORLEN Asfalt Sp. z o.o. Jest to drugie już z kolei opracowanie przeznaczone dla osób zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem i wbudowywaniem mieszanek mineralnoasfaltowych. Ze względu na jego merytoryczną zawartość i sposób w jaki został napisany, stanowi także ciekawą propozycję dla każdego, kto chciałby poznać aktualną ofertę lepiszczy asfaltowych na polskim rynku oraz poznać ich właściwości i aktualny stan normalizacji.  

O Poradniku w ogóle…

 
Publikacja została podzielona na dwie części. W części pierwszej zebrano informacje na temat wyrobów asfaltowych produkowanych przez spółkę ORLEN Asfalt i stosowanych w drogownictwie do budowy nawierzchni asfaltowych. Podano najważniejsze informacje technologiczne stosowania lepiszczy asfaltowych. Część druga to informacje z zakresu techniki asfaltowej, dokumentów technicznych itd., przydatnych dla każdego laboratorium
przedsiębiorstwa drogowego.
 
O Poradniku w szczególe…
 
W której mieszance, której warstwie, jakie lepiszcze…?, Jakie temperatury technologiczne w laboratorium, jakie w otaczarni, jakie na budowie…? – to tylko niektóre pytania często pojawiające się w środowisku drogowców. Odpowiedzi na nie można znaleźć w części pierwszej. Odpowiedzi na pytania Co zawiera norma PN-EN 12591 dla asfaltów drogowych, a co norma PN-EN 14023 dla asfaltów modyfikowanych…? – znajdziemy w części drugiej. Co to jest SJJ w firmie ORLEN Asfalt…?, Jak przeprowadzić kontrolę jakości dostaw asfaltu…?, Jakie są zasady wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu…? – to kolejne pytania spośród wielu innych, na które starali się odpowiedzieć autorzy opracowania.
 
O Poradniku w dwóch zdaniach…
 
Usystematyzowany zbiór wiedzy na temat lepiszczy asfaltowych aktualnie dostępnych w Polsce oraz informacji na temat ich efektywnego wykorzystania w praktyce. Dodatkową wartością jest aktualność zamieszczonych informacji, ponieważ stan normalizacyjny określono na dzień 31.03.2009.

Osoby zainteresowane otrzymaniem Poradnika Asfaltowego 2009 prosimy o kontakt z działem Marketingu lub Działem Technologii, Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

Dział Marketingu
tel. 024 365 34 41
tel. 024 365 50 59

Dział Technologii, Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

doradztwo.technologiczne@orlen-asfalt.com
 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN