• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt na konferencji w Bułgarii

16-10-2015  Aktualności

1610_1_small.jpg

W dniach 30 września - 1 października 2015 w miejscowości Nessebar, Bułgaria odbyła się  ósma edycja konferencji drogowej pod hasłem NATIONAL ROAD CONFERENCE WITH INTERNATIONAL PARTICIPATION, wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Architektury, Inżynierii wodno-lądowej i Geodezji w Sofii (UACEG) wspólnie z Wydziałem Budowy Dróg.


Konferencja była podzielona na siedem sesji tematycznych a jej głównym celem było stworzenie platformy do wymiany informacji z dziedziny nauki, technologii i innowacji. W trakcie konferencji najwyższej klasy specjaliści zaprezentowali nowoczesne, innowacyjne produkty oraz technologie stosowane w branży drogowej, mostowej. Omówione zostały również kwestie związane z infrastrukturą transportową, połączeniami intermodalnymi, bezpieczeństwem oraz  ruchem drogowym. Spotkanie sprzyjało również zawodowym dyskusją z renomowanymi ekspertami krajowymi jak i zagranicznymi.

1610_2_small.jpg

W konferencji aktywnie uczestniczyła również spółka ORLEN Asfalt, która zaprezentowała usystematyzowany zbiór wiedzy na temat lepiszczy asfaltowych aktualnie dostępnych oraz informacje na temat ich efektywnego wykorzystania w praktyce. Nasz ekspert Krzysztof Błażejowski reprezentujący Dział Badań i Rozwoju przybliżył słuchaczom produkt nowej generacji ORBITON HiMA - asfalt wytwarzany według nowej technologii, polegającej na modyfikowaniu lepiszczy dużą zawartością specjalnego polimeru SBS. Technologia ta pozwala na produkcję asfaltu o zwiększonej odporności na koleinowanie oraz spękania niskotemperaturowe. ORBITON HiMA to produkt nowoczesny, do zastosowań na drogach obciążonych wyjątkowo ciężkim ruchem.

Nasz eksport od kilku lat systematycznie się  zwiększa, a asfalty produkcji ORLEN Asfalt coraz częściej znajdują uznanie w oczach zagranicznych odbiorców. Dążymy do tego, aby marka ORLEN Asfalt i jej produkty były coraz bardziej rozpoznawalne na rynkach zagranicznych.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN