• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt na I Forum Dni Asfaltu

30-03-2022  

IMG_3344.jpgI Forum Dni Asfaltu, którego partnerem strategicznym była spółka ORLEN Asfalt, odbyło się w ubiegłym tygodniu w Zakopanem. Tematyka konferencji dotyczyła najważniejszych zagadnień związanych z rynkiem asfaltów i rozwojem nowych technologii.

I Forum Dni Asfaltu przyniosło odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z aktualną sytuacją w drogownictwie. Jednocześnie wszyscy prelegenci byli ostrożni co do prognoz na najbliższe miesiące i lata, głównie ze względu na sytuację za naszą wschodnią granicą oraz konsekwencje, jakie generuje ona dla rynku budownictwa drogowego.

Konferencja rozpoczęła się od omówienia aktualnej sytuacji na rynku budownictwa drogowego w Polsce oraz prognoz na najbliższe miesiące. W panelu tym udział wziął m.in. Tomasz Żuchowski p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz Jarosław Waszkiewicz, Dyrektor Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury.

Ważnym i wzbudzającym sporo emocji punktem Forum była sesja poświęcona rynkowi asfaltów w Polsce i zagranicą, podczas której prelegenci skupili się na omówieniu czynników kształtujących podaż i ceny asfaltów. Swoją bogatą wiedzą w tym obszarze ze słuchaczami podzieliła się Małgorzata Kowalska, Członek Zarządu ORLEN Asfalt. Uczestnicy panelu zgodzili się, że mimo dynamicznych zmian technologii przerobu naftowej oraz transformacji energetycznej, asfaltów na rynku polskim nie powinno zabraknąć. 

Niemniej interesujący był ostatni dzień I Forum Dni Asfaltu, w podczas którego umówiono perspektywy wykorzystywania destruktu asfaltowego w budowie dróg, natomiast zagadnienie Normy asfaltowe 2. generacji – zmiany w metodach badań przybliżył gościom Krzysztof Błażejowski, Dyrektor Biura Badań Rozwoju i Innowacji ORLEN Asfalt.

Polski Kongres Drogowy wraz z firmą Ammann, ORLEN Asfalt oraz LOTOS Asfalt podjął się zadania organizacji nowego wydarzenia w branży, które nie tylko poruszałoby kwestie technologiczne produkcji i wykorzystywania asfaltów, ale przede wszystkim skupiłoby się na aktualnej sytuacji na rynku asfaltów w Polsce i krajach ościennych. Zainteresowanie konferencją jeszcze bardziej podsyciła dynamiczna sytuacja na rynkach surowców wykorzystywanych do budowy dróg, dzięki czemu I Forum Dni Asfaltu ściągnęło do Zakopanego blisko 200 przedstawicieli zarządców dróg, firm wykonawczych, jak i strony naukowej. Dodatkowo ponad 80 osób obserwowało wydarzenie za pośrednictwem transmisji online.

 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN