• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Nowe asfalty w Grupie ORLEN

13-08-2019  

LEJACY ASFALT_1.jpgO nowe asfalty V6000 i V12000 została poszerzona oferta segmentu asfaltowego Grupy ORLEN. Produkcję tych typów asfaltów rozpoczęła rafineria w Możejkach, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie rynku w krajach nadbałtyckich.

Asfalty V6000 i V12000 to miękkie lepiszcza stosowane głównie w chłodniejszych klimatach, panujących np. w Skandynawii, czy w krajach nadbałtyckich. Rozpoczęcie ich produkcji w rafinerii w Możejkach  podyktowane było rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu asfalty właśnie w krajach nadbałtyckich, będących strategicznymi rynkami Grupy ORLEN w sprzedaży asfaltów. Ich produkcja odbywa się zgodnie z wymogami litewskiej normy budowlano-technicznej LST EN 12591-2009.

Asfalty V6000 i V12000 stosowane są na nawierzchniach dróg o małym obciążeniu ruchem. Mogą być również używane jako składnik emulsji asfaltowej wykorzystywanej przy wzmacnianiu dróg o nawierzchniach żwirowych. Co ciekawe, odpowiednio zaprojektowane warstwy nawierzchni z tymi asfaltami charakteryzują się właściwościami samoregenerującymi – powstałe spękania warstwy samoistnie regenerują się w lecie, gdy temperatura nawierzchni osiąga odpowiednią wartość.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN