• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Medal Targów Autostrada-Polska dla ORLEN Asfalt

23-05-2011  Aktualności

untitled.bmpORLEN Asfalt podczas tegorocznych targów AUTOSTRADA-POLSKA został uhonorowany Medalem Targów za „Poradnik Asfaltowy 2011” - cykliczne wydawnictwo Spółki.
Przyznany Spółce Medal XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego osobiście odebrał Krzysztof Suszek – Prezes Zarządu ORLEN Asfalt - podczas uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień dla wystawców.
poradnik.jpg

„Poradnik Asfaltowy 2011” powstał w Dziale Technologii, Badań i Rozwoju firmy ORLEN Asfalt. Stanowi usystematyzowany zbiór wiedzy na temat lepiszczy asfaltowych aktualnie dostępnych w Polsce oraz informacji na temat ich efektywnego wykorzystania w praktyce.
Ponadto „Poradnik Asfaltowy” jest jednym z narzędzi komunikacyjnych działalności Spółki ORLEN Asfalt i skierowany jest do klientów firmy oraz wszystkich osób zainteresowanych zastosowaniami asfaltowych lepiszczy drogowych do budowy dróg. Ze względu na jego merytoryczną zawartość i sposób w jaki został napisany, stanowi także ciekawą propozycję dla każdego, kto chciałby poznać aktualną ofertę lepiszczy asfaltowych na polskim rynku oraz poznać ich właściwości i aktualny stan normalizacji.
 „Szybkie zmiany w technologiach asfaltowych, rodzajach dostępnych produktów oraz wprowadzanie nowych Norm Europejskich powodują, że działalność w branży drogowej wymaga szybkiego dostępu do aktualnej informacji technicznej. ORLEN Asfalt, w poczuciu odpowiedzialności za rozwój drogownictwa oraz w trosce o coraz lepszą jakość nawierzchni asfaltowych budowanych w Polsce, przygotował „Poradnik Asfaltowy 2011”. Biorąc pod uwagę fakt, iż na polskim rynku wydawniczym niewiele jest pozycji dotyczących lepiszczy asfaltowych oraz ich efektywnego zastosowania w praktyce, „Poradnik Asfaltowy 2011” stanowi bogate źródło informacji na ten temat. To trzecie już z kolei opracowanie Poradnika, wydawane w cyklu dwuletnim. W dziedzinie lepiszczy i nawierzchni asfaltowych Poradnik Asfaltowy nie ma swojego odpowiednika na rynku drogowym. Jest to jedyne takie wydawnictwo funkcjonujące na rynku asfaltowym w Polsce”. – powiedział Krzysztof Błażejowski – Z-ca Dyrektora Produkcji ds. technologii, badań i rozwoju.
Wydawnictwo spółki ORLEN Asfalt cieszy się niezwykłym zainteresowaniem w środowisku branżowym. Publikacja Poradnika trafia m.in. do: firm drogowych, laboratoriów drogowych, oddziałów GDDKiA, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Politechnik. 

Nagroda3(1).jpg

Krzysztof Suszek Prezes Zarządu ORLEN Asfalt (pierwszy z prawej) w gronie nagrodzonych.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN