• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
„Starzenie asfaltu” – najlepsza praca badawcza

22-10-2018  

IMG_1040.jpgWiktoria Baranowska, pracownica Działu Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt, otrzymała Nagrodę Prezesa Zarządu PKN ORLEN za „Najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, tematycznie związaną z działalnością PKN ORLEN”.

 „Badanie wpływu starzenia oraz zastosowanej technologii produkcji asfaltów na ich budowę i stabilność dyspersyjną” – to temat zwycięskiego studium dyplomowego  w konkursie na najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. 
Badanie dotyczyło  jednego z najważniejszych problemów wytwarzania i eksploatacji asfaltów naftowych, jako lepiszcza nawierzchni drogowych – zjawiska starzenia. Jej autorka - Wiktoria Baranowska, na co dzień pracująca w Dziale Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt - podjęła próbę scharaktery​​zowania zmian właściwości asfaltu utlenionego na początkowym etapie starzenia technologicznego oraz ocenę wybranych metod optycznych pod kątem możliwości zastosowania ich do analizowania i korygowania przebiegu zmian starzeniowych w asfaltach na wczesnym etapie ich wytwarzania. 
Promotorem pracy był prof. nzw. dr hab. inż. Maciej Paczuski.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  podczas Inauguracji Roku Akademickiego w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, w której udział wzięli również przedstawiciele PKN ORLEN  Wiktoria Baranowska I Nagrodę w konkursie odebrała z rąk Członka Zarządu ds. Rozwoju Zbigniewa Leszczyńskiego. Wyróżnienia pogratulował również Zarząd ORLEN Asfalt - Pan Marek Pietrzak oraz Pan Maciej Jankiewicz.

IMG_1084.jpg 

IMG_1063.jpg


Serdecznie gratulujemy!

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN