• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Seminarium techniczne dla projektantów z branży drogowej

22-06-2017  

IMG_0068.jpg22 czerwca br. Spółka ORLEN Asfalt zorganizowała seminarium szkoleniowe poświęcone tematyce nawierzchni asfaltowych. Spotkanie adresowane było do osób, które uczestniczą w procesie projektowania nawierzchni asfaltowych pod inwestycje drogowe.
O merytoryczną część spotkania zadbali specjaliści w zakresie technologii nawierzchni drogowych - pracownicy Działu Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt, którzy omówili procesy produkcji asfaltów oraz zaprezentowali wyniki badań warstw asfaltowych. Nie zabrakło również omówienia koncepcji długowiecznych nawierzchni asfaltowych (ang. perpetual pavements), która staje się coraz bardziej popularna również w Polsce.

Spotkanie było ponadto okazją do zaprezentowania nowych rozwiązań materiałowych zwiększających trwałość nawierzchni asfaltowych. W to zagadnienie idealnie wpisały się asfalty wysokomodyfikowane ORBITON HiMA, które są odpowiedzią ORLEN Asfalt na coraz wyższe wymagania stawiane nawierzchniom przez inwestorów i użytkowników dróg.

Spółka ORLEN Asfalt od wielu lat rozwija swoją działalność w kierunku ulepszania lepiszczy asfaltowych do budowy dróg. Dążymy do bycia firmą innowacyjną nie tylko po to, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom rynku, ale także po to, aby inicjować postęp w budownictwie drogowym. Innowacyjność jest dla naszej firmy istotnym czynnikiem w poprawie jakości oferowanych produktów, zwłaszcza w obecnych czasach zmian technologicznych. Dlatego też jednym z priorytetów Spółki ORLEN Asfalt jest zachęcanie podmioty zaangażowane w projektowanie i budowanie dróg do stosowania nowoczesnych technologii nawierzchni asfaltowych, przedłużających żywotność polskich dróg.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN